yabancilara-turkce-ogretimi-3-

Yabancılara Türkçe Öğretimi

Türkçeyi yeni öğrenenlere neyi nasıl anlatmalıyız? Yabancılara Türkçe öğretiminde kullanılan yöntemler nelerdir? Bu konuda yazılmış yüzlerce makale,tez,doktora çalışması burada.

Tıklayınız...
yabancilara-turkce-ogretimi-materyal

Yabancılara Türkçe Öğretimi Materyalleri

Yeni Öğrenenlere Türkçe Öğretiminde kullanılabilecek materyaller bu bölümde toplandı. Sınavlar,interaktif sınavlar,akıllı tahta uygulamaları,alt yazılı klipler,posterler vs.

Tıklayınız...
turkce-ogretimi-etkinlikleri

Türkçe Öğretimi Etkinlikleri

Müzikli öğretim,dinleme,konuşma etkinlikleri,okuma-anlama,yazma etkinlikleri,video dersi.Türkçe öğretiminde oyunlar,ders dışı Türkçe faaliyetleri.

Tıklayınız...
yabancilara-turkce-ogretimi-dusunceler1

Yabancılara Türkçe Öğretimi Üzerine Yeni Düşünceler ve Uygulamalar

Dünyadaki tüm öğretmenlerin tecrübe ve dökümanlarını paylaşabileceği bir ortam olarak düşünüldü burası. Sadece alıcı olmayalım aynı zamanda paylaşalım. Bunu Türkçe için yapalım. 

Tıklayınız...

etkileşimli-interaktif-sınavlar

Etkileşimli Sınavlar

Yeni Öğrenenlere Türkçe Öğretiminde İnternet ortamında bir ilk olan etkileşimli sınavlar, öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunulmuştur. Sınavların en güzel özelliği her bir sorudan sonra öğrencinin nerede hata yaptığını görebilmesidir. 

Tıklayınız...
yabanci-dil-olarak-turkce-ogretimii

Dilbilgisi Anlatımları

Dilbilgisi Anlatımları yeni öğrenenlere yönelik hazırlanmıştır. Verilen örnekler yeni öğrenenlerin anlayacağı şekilde basit cümlelerden seçilmiştir.

Tıklayınız...
deyim-hikayeleri

Deyim Hikayeleri

Türkçe öğretiminde kullanılabilecek deyimler bu başlık altında toplantı. Burada deyimler hem anlamlarıyla hem de hikayeleriyle paylaşılmıştır. 

Tıklayınız...
türk-dili-hakkında-yazılar

Türk Dili Hakkında Yazılar

Güzel Türkçemiz hakkında değerli kalemlerin ele aldığı yazılar bu başlık altında derleniyor. 

Tıklayınız...

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yerleşik olarak yaşayan İngiliz vatandaşları, Ölüdeniz Belediyesi tarafından açılan kurslarda Türkçe öğreniyor.

 

İngiliz kursiyerler, özellikle alışverişlerde sıkıntı çekmemek ve komşuları ile anlaşabilmek için Türkçe öğrenmek istiyor.

19 Aralık tarihinde başlayan ve haftada 2 gün olarak verilen kurslara 20 yabancı kursiyer katılıyor. İngilizce öğrenmek isteyen Türklerin katılımı ile Türkçe kurslarına devam eden kursiyer sayısı 40'ı buluyor. Kurs öğretmeni Füsun Karabulut, kursiyerlerin ilerlemiş yaşlarına rağmen Türkçeyi öğrenmek için çok istekli olduklarını söyledi.

Ölüdeniz Sanatevi Müdürü Coşkun Karabulut da 7 yıldır devam eden kurslar sayesinde çok sayıda İngiliz'in Türkçe öğrendiğini belirti. Türkçe'nin dil yapısının İngilizce'den oldukça farklı olması nedeniyle öğrenmede biraz zorluk çektiklerini belirten Karabulut, yabancı kursiyerlerin yine de kurs sonunda kendilerini ifade edebilecek kadar Türkçe öğrenebildiklerini söyledi. Karabulut, 20 Nisan 2012 tarihine kadar devam edecek kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğü'nden onaylı sertifika verileceğini ifade etti.

  • turkcede.org.google play
  • turkcede.org.twitter

    

 Sosyal ağdan bizi takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Telif hakları için tıklayınız...                                                        
Copyright © 2010 Türkçede.org                                                 Türkçenin öğretiminde katkısı olması dileğiyle...