yabancilara-turkce-ogretimi-3-

Yabancılara Türkçe Öğretimi

Türkçeyi yeni öğrenenlere neyi nasıl anlatmalıyız? Yabancılara Türkçe öğretiminde kullanılan yöntemler nelerdir? Bu konuda yazılmış yüzlerce makale,tez,doktora çalışması burada.

Tıklayınız...
yabancilara-turkce-ogretimi-materyal

Yabancılara Türkçe Öğretimi Materyalleri

Yeni Öğrenenlere Türkçe Öğretiminde kullanılabilecek materyaller bu bölümde toplandı. Sınavlar,interaktif sınavlar,akıllı tahta uygulamaları,alt yazılı klipler,posterler vs.

Tıklayınız...
turkce-ogretimi-etkinlikleri

Türkçe Öğretimi Etkinlikleri

Müzikli öğretim,dinleme,konuşma etkinlikleri,okuma-anlama,yazma etkinlikleri,video dersi.Türkçe öğretiminde oyunlar,ders dışı Türkçe faaliyetleri.

Tıklayınız...
yabancilara-turkce-ogretimi-dusunceler1

Yabancılara Türkçe Öğretimi Üzerine Yeni Düşünceler ve Uygulamalar

Dünyadaki tüm öğretmenlerin tecrübe ve dökümanlarını paylaşabileceği bir ortam olarak düşünüldü burası. Sadece alıcı olmayalım aynı zamanda paylaşalım. Bunu Türkçe için yapalım. 

Tıklayınız...

etkileşimli-interaktif-sınavlar

Etkileşimli Sınavlar

Yeni Öğrenenlere Türkçe Öğretiminde İnternet ortamında bir ilk olan etkileşimli sınavlar, öğretmen ve öğrencilerin istifadesine sunulmuştur. Sınavların en güzel özelliği her bir sorudan sonra öğrencinin nerede hata yaptığını görebilmesidir. 

Tıklayınız...
yabanci-dil-olarak-turkce-ogretimii

Dilbilgisi Anlatımları

Dilbilgisi Anlatımları yeni öğrenenlere yönelik hazırlanmıştır. Verilen örnekler yeni öğrenenlerin anlayacağı şekilde basit cümlelerden seçilmiştir.

Tıklayınız...
deyim-hikayeleri

Deyim Hikayeleri

Türkçe öğretiminde kullanılabilecek deyimler bu başlık altında toplantı. Burada deyimler hem anlamlarıyla hem de hikayeleriyle paylaşılmıştır. 

Tıklayınız...
türk-dili-hakkında-yazılar

Türk Dili Hakkında Yazılar

Güzel Türkçemiz hakkında değerli kalemlerin ele aldığı yazılar bu başlık altında derleniyor. 

Tıklayınız...
Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

NERGiS HANIM

Paste a VALID AdSense code in Ads Elite Plugin options before activating it.

Bugün cumartesi hafta sonu tatili. Bunun için Nergis Hanım geç kalkıyor. Nergis Hanım hafta içi çok yoruluyor ve cumartesi pazar günleri dinlenmek istiyor.Nergis Hanım bir hastanede çalışıyor. O bir çocuk doktoru. Çocukları çok seviyor; bundan dolayı işini de çok seviyor. Her gün saat yedide kalkıyor, kahvaltı yapıyor ve evden çıkıyor. Saat yedi buçukta durağa geliyor. Otobüsle hastahaneye gidiyor ve orada küçük hastaları muayene ediyor. Nergis Hanım sabah sekiz buçuktan akşam beşe kadar hastahanede çalışıyor. Akşam saat altı buçuk civarında evde oluyor. Hemen mutfağa gidiyor ve akşam yemeğini hazırlamağa başlıyor. Eşi ve çocukları eve gelince birlikte akşam yemeği yiyorlar. Yemekten sonra Nergis Hanım sofrayı topluyor, bulaşıkları yıkıyor. Daha sonra oturma odasına geçiyor, biraz televizyon seyrediyor, çocuklarına ödevlerinde yardım ediyor. Çocuklar saat onda yatıyorlar. Nergis Hanım ve eşi de saat on birde yatıyor. Nergis Hanım yarım saat kadar kitap okuyor, çünkü kitap okumayı çok seviyor. Nergis Hanım yorulunca uykuya dalıyor.

    

 Sosyal ağdan bizi takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Telif hakları için tıklayınız...                                                        
Copyright © 2010 Türkçede.org                                                 Türkçenin öğretiminde katkısı olması dileğiyle...